Kasım 17, 2021 Gazete Karınca

Şehirde Kendi Gıdanı Yetiştir

 

Gazete Karınca’dan Serhat’la @postaneistanbul bahçede keyifli bir sohbet yaptık. Sorularını yanıtladık, hem kendimizden, işlerimizden hem de dünyada insan varlığında direnmek için yapmamız gerekenlerden, yani permakültürden bahsettik.

Sohbetin tamanını linkten ulaşabilirsiniz.

Kasım-Aralık 2021 sekme.fugamundi.org/sayi5kenaretkisi

“Kenarlar, Şehirler, Mantarlar”

Mantarlar genelde bir yaşamın bitip diğerinin başlamasına yardımcı olarak bilinirler. Bu yaşamdan yaşama geçiş sürecinde bir kenar etkisini yarattıklarını düşünebiliriz…

sekme.fugamundi  5. sayısı ’Kenar Etkisi’ ndeki “Kenarlar, Şehirler, Mantarlar” yazımız ve kenara dair bir çok güzel yazıyı linkten okuyabilirisiniz. 

09 Ekim 2021, Ayçe İdil Ağca, bianet.org
Ayçe İdil Ağca’nın Postane İstanbul’un Ekim ayındaki açılışı üzere hazırladığı yazıya linkten ulaşabilirsiniz. Ağca yazısında Postane binasını ve bina için hedeflenen işlevleri, Postane İstanbul’un bileşenlerini tanıtıyor; İyiEkim’in de parçası olduğu Postane Bahçe’den söz ediyor. Keyifli okumalar.
19 Mayıs 2020 Açık Radyo
Açık Mutfak Programında İyiEkim ve Postane İstanbul Bahçesi
Açık Radyo’da İrem Aksu’nun Açık Mutfak programına Postane’den Yaşar Adnan Adanalı ile katılarak şehirde gıda yetiştiriciliği alanında neler yapılabilir konuştuk. Planlama ve uygulamasını Postane İstanbul ekibi ile beraber yaptığımız Postane Bahçe’nin ve projenin detaylarını merak edenler programın ilk bölümünü bu linkten ve ikinci bölümünü bu linkten dinleyebilirler.
Mart 2021 Sayılı
Magma Dergisi Kent Tarımı Dosyası
Kentte tarım uygulamalarının bir aktörü olan İyiEkim’in pandemi süresince çevrimiçine taşınan eğitimleri ile derginin Mart 2021 sayısında yer aldık.

Evde gerçekleştirilen çekimde, uygulama ve teorik anlatımlıneğitimimizden kareler alındı.

*Fotoğraflar: Magma Dergisi; Tolga İldun

22 Mart 2020 Tarihli Milliyet Haftasonu Eki
Milliyet Haftasonu Ekinde İyiEkim Myco
Gürkan Akgüneş’in kaleminden pandemi döneminde ve olası gıda krizlerinde kendi gıdamızı yetiştirebilme becerisine sahip olmak ve kırılgan global ağlardan bağımsız gıda yetiştiriciliği yapmak üzerine bir yazı.
19 Aralık 2012 NTV Radyo
NTV Radyo Doğa Konuşmaları

Evren Yıldırım NTVRadyo’da Nacide Berber’in programı Doğa Konuşmaları’na katıldı, Permakültür ile ilgili bilinmesi gerekenleri ve merak edilenleri anlattı.